- Štítky blogu
- Úvod
- Blog
- Zajímavé články - báje, legendy
- Vlk- vlčí povídání
Vlk- vlčí povídání
Vlka najdete zde
Vlk představuje učitele, který se umí odevzdat. Je to učitel, který se dokáže zaměřit na všechny studenty v naději, že možná jeden z deseti bude schopen převzít jeho moudrost.
Pokud vlk vstoupil do vašeho života, anebo je vašim dlouhodobým průvodcem, pak vás také povzbuzuje podělit se o své znalosti se všemi pro dobro jednotlivců.
Vlk nám umožňuje vědět, že i když se vracíme domů „hladoví”, nebo duchovně strádáme, stále máme kolem sebe lidi a duchovní průvodce, kteří nás podporují. Když zažíváme žal a vyčerpání, dozvídáme se, že ostatní kolem nás tak jako tak milují
Vlk představuje všechny aspekty neústupnosti, síly a vytrvalosti. Vlk přichází do našich životů s tím, že můžeme překonat cokoliv, a žal, smutek, ztráta a vyčerpání nejsou dostatečnou záminkou k tomu, aby nás to odradilo od pokusu začít znovu a žít svůj život naplno.
Amulet vyrobený ze zvířecích zubů má magické vlastnosti podobné moci totemů.
Zub vlka vám dává vlastnosti těchto zvířat - pomáhá při dosahování cílů a ochraně před negativními vlivy (fyzickými a duševními). Tesáky jsou zbraně, nástroje pro útok, přežití a obranu. Zuby symbolizují energii života a smrti, nadace, dlouhověkost, sexualitu, plodnost a sílu předků. Talisman vyrobený ze zubu vlka zvyšuje vlastnosti, které jsou v přírodě považovány za mužské, ale někdy amulety nosí i ženy.
Amulet vlkových zubů vám dává sílu vlka - vynalézavost, odvaha, vytrvalost, mazanost, schopnost jít celou cestu v úsilí o úspěch nebo vítězství. Je však třeba si uvědomit, že vlčí postava je nemilosrdná a agresivní, takže talisman byste neměli nosit bez odstranění. Noste ji, pouze pokud potřebujete podporu a ochranu zvířete. Při práci na ministerstvu mimořádných událostí a dalších profesích spojených s ohrožením života je dobré nosit amulet vlka ve vojenské službě.
Tento talisman doporučuje nosit jak manažeři, tak i ti, kteří chtějí rozvíjet vůdčí schopnosti samy o sobě. Vlčí tesák mohou nosit nejen muži, ale i ženy. Tento talisman pomáhá dívkám zvyšovat přitažlivost, sexualitu a ženskou sílu a také najít hodného muže (silného vůle a rozhodného). A protože vlk je rodina a monogamní stvoření, amulet vlkových zubů z něj udělá příkladného rodinného muže a dobrého výdělku.
Vlci mají prominentní postavení v mytologii a obecně v lidské kultuře. V severské a japonské mytologii byli portrétováni jako bytosti s božskými vlastnostmi. V Japonsku rolníci uctívali vlky ve svatyních, nechávali obětiny u vlčích doupat a žádali je, aby ochránili jejich úrodu před jeleny a divokými prasaty. Vlk Fenrir byl podle severské mytologie synem boha Lokiho. V severské mytologii pronásleduje vlk Skoll zapadající Slunce, jeho bratr Hati Měsíc. Také další eurasijská etnika spojovala vlky se Sluncem. Staří Řekové a později Římané připisovali slunečnímu bohu Apollonovi vlky jako jeden z jeho atributů.
V některých kulturách hrají vlci důležitou roli v mýtech stvoření. V římské mytologii odkojí vlčice (proslavená sochou kapitolská vlčice) budoucí zakladatele města Říma Romula a Rema. V turecké, mongolské a ainuské mytologii jsou vlci považováni za předky lidské rasy. Rovněž Čečenci a Ingušové si vyprávějí příběhy o vlčí matce lidských rodů. V mnoha příbězích Kazachů, Kyrgyzů a Altajců vystupuje vlčice jako ochránkyně válečníka, která mu pomůže zvítězit nad nepřáteli, získat bohatství a nakonec se stává jeho ženou. Podobné příběhy o vlčici, která se stala ženou člověka a přinesla mu štěstí, bohatství a magické schopnosti, jsou rozšířeny i mezi Inuity.
Vlci jsou dáváni do souvislosti s čarodějnictvím jak v evropských tak indiánských kulturách. Tanainaové (Dena'inaové) a další indiánské kmeny z Aljašky, věří, že vlci byli dříve lidé a považují je za své bratry. Podobný názor mají také Kutenajové ze Skalistých hor. Podle mýtu stvoření kmene Poný se vlk stal první bytostí, která zakusila smrt, u některých klanů Pónyů byl vlk zároveň uctíván jako totemové zvíře.
Nutkové z ostrova Vancouver a Britské Kolumbie nosili při obřadech vlčí masky a věřili, že se jejich medicinmani dokáží proměnit ve vlky. Irokézové tvrdí, že vlk je ze všech zvířat nejbližší člověku, zejména pro svůj rodinný život, podobný indiánskému klanovému systému. Pro Lakoty, Šajeny a jiné prérijní indiány byl vlk symbolem zvěda, někdy se zvědové přímo označovali jako vlci. Indiánský piktogram pro zvěda je znázorněn jako člověk s vlčí hlavou. Důležitou úlohu hrají vlci také v sibiřském šamanismu, například u Jukagirů či Altajců byl vlk často ochranným duchem (zvířecí matkou) šamana. Domorodí Sibiřané vlka spojovali s nebeským světem, válečnictím, lovem, větrem nebo bouří.
Najde te nás ZDE