Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 650,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Novinky
29.04.2023
Sezona se blíží - Velká nabídka plavek
Jelikož se nám pomalu blíží sezona, dovolených, léta, už teď pro Vás připravujeme velkou nabídku dámských, dětských,, pánských plavek, plavky jsou kla... číst celé
12.02.2023
Dárkový Poukaz
Rozhodli jsme se na Vaše přání, a dotazy Vám nabídnout Dárkové poukazy, které si můžete zakoupit, nebo věnovat svým blízkým, aby si sami zvolili nebo ... číst celé
09.02.2023
Slevové kupóny - další možná sleva
Zdravíme Vás naši milí zákazníci, nově jsme pro Vás připravili slevové kupóny, takže nejen že dostanete k objednávce od 100,- korun malý dárek, ale je... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Vlk- vlčí povídání

Vlka najdete zde 

Vlk představuje učitele, který se umí odevzdat. Je to učitel, který se dokáže zaměřit na všechny studenty v naději, že možná jeden z deseti bude schopen převzít jeho moudrost.
Pokud vlk vstoupil do vašeho života, anebo je vašim dlouhodobým průvodcem, pak vás také povzbuzuje podělit se o své znalosti se všemi pro dobro jednotlivců.
Vlk nám umožňuje vědět, že i když se vracíme domů „hladoví”, nebo duchovně strádáme, stále máme kolem sebe lidi a duchovní průvodce, kteří nás podporují. Když zažíváme žal a vyčerpání, dozvídáme se, že ostatní kolem nás tak jako tak milují
Vlk představuje všechny aspekty neústupnosti, síly a vytrvalosti. Vlk přichází do našich životů s tím, že můžeme překonat cokoliv, a žal, smutek, ztráta a vyčerpání nejsou dostatečnou záminkou k tomu, aby nás to odradilo od pokusu začít znovu a žít svůj život naplno.

Amulet vyrobený ze zvířecích zubů má magické vlastnosti podobné moci totemů.

Zub vlka vám dává vlastnosti těchto zvířat - pomáhá při dosahování cílů a ochraně před negativními vlivy (fyzickými a duševními). Tesáky jsou zbraně, nástroje pro útok, přežití a obranu. Zuby symbolizují energii života a smrti, nadace, dlouhověkost, sexualitu, plodnost a sílu předků. Talisman vyrobený ze zubu vlka zvyšuje vlastnosti, které jsou v přírodě považovány za mužské, ale někdy amulety nosí i ženy.

Amulet vlkových zubů vám dává sílu vlka - vynalézavost, odvaha, vytrvalost, mazanost, schopnost jít celou cestu v úsilí o úspěch nebo vítězství. Je však třeba si uvědomit, že vlčí postava je nemilosrdná a agresivní, takže talisman byste neměli nosit bez odstranění. Noste ji, pouze pokud potřebujete podporu a ochranu zvířete. Při práci na ministerstvu mimořádných událostí a dalších profesích spojených s ohrožením života je dobré nosit amulet vlka ve vojenské službě.

Tento talisman doporučuje nosit jak manažeři, tak i ti, kteří chtějí rozvíjet vůdčí schopnosti samy o sobě. Vlčí tesák mohou nosit nejen muži, ale i ženy. Tento talisman pomáhá dívkám zvyšovat přitažlivost, sexualitu a ženskou sílu a také najít hodného muže (silného vůle a rozhodného). A protože vlk je rodina a monogamní stvoření, amulet vlkových zubů z něj udělá příkladného rodinného muže a dobrého výdělku.

Vlci mají prominentní postavení v  mytologii a obecně v lidské kultuře. V severské a japonské mytologii byli portrétováni jako bytosti s božskými vlastnostmi. V Japonsku rolníci uctívali vlky ve svatyních, nechávali obětiny u vlčích doupat a žádali je, aby ochránili jejich úrodu před  jeleny a divokými  prasaty. Vlk Fenrir byl podle severské mytologie synem boha  Lokiho. V severské mytologii pronásleduje vlk Skoll zapadající Slunce, jeho bratr Hati Měsíc. Také další eurasijská etnika spojovala vlky se Sluncem. Staří Řekové a později  Římané připisovali slunečnímu bohu Apollonovi vlky jako jeden z jeho atributů.


V některých kulturách hrají vlci důležitou roli v mýtech stvoření. V římské mytologii odkojí vlčice (proslavená sochou kapitolská vlčice) budoucí zakladatele města Říma Romula a Rema. V turecké, mongolské a ainuské  mytologii jsou vlci považováni za předky lidské rasy. Rovněž Čečenci a Ingušové si vyprávějí příběhy o vlčí matce lidských rodů. V mnoha příbězích Kazachů, Kyrgyzů a Altajců vystupuje vlčice jako ochránkyně válečníka, která mu pomůže zvítězit nad nepřáteli, získat bohatství a nakonec se stává jeho ženou. Podobné příběhy o vlčici, která se stala ženou člověka a přinesla mu štěstí, bohatství a magické schopnosti, jsou rozšířeny i mezi  Inuity.


Vlci jsou dáváni do souvislosti s čarodějnictvím  jak v evropských tak indiánských kulturách. Tanainaové (Dena'inaové) a další indiánské kmeny z Aljašky, věří, že vlci byli dříve lidé a považují je za své bratry. Podobný názor mají také Kutenajové ze Skalistých hor. Podle mýtu stvoření kmene  Poný se vlk stal první bytostí, která zakusila smrt, u některých klanů Pónyů byl vlk zároveň uctíván jako totemové zvíře.


 Nutkové  z ostrova Vancouver a Britské Kolumbie nosili při obřadech vlčí masky a věřili, že se jejich medicinmani  dokáží proměnit ve vlky. Irokézové     tvrdí, že vlk je ze všech zvířat nejbližší člověku, zejména pro svůj rodinný život, podobný indiánskému klanovému systému. Pro  Lakoty, Šajeny  a jiné prérijní indiány byl vlk symbolem zvěda, někdy se zvědové přímo označovali jako vlci. Indiánský piktogram  pro zvěda je znázorněn jako člověk s vlčí hlavou. Důležitou úlohu hrají vlci také v sibiřském šamanismu, například u Jukagirů či Altajců  byl vlk často ochranným duchem (zvířecí matkou) šamana. Domorodí Sibiřané vlka spojovali s nebeským světem, válečnictím, lovem, větrem nebo bouří. 

Najde te nás ZDE

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli