Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 650,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Novinky
29.04.2023
Sezona se blíží - Velká nabídka plavek
Jelikož se nám pomalu blíží sezona, dovolených, léta, už teď pro Vás připravujeme velkou nabídku dámských, dětských,, pánských plavek, plavky jsou kla... číst celé
12.02.2023
Dárkový Poukaz
Rozhodli jsme se na Vaše přání, a dotazy Vám nabídnout Dárkové poukazy, které si můžete zakoupit, nebo věnovat svým blízkým, aby si sami zvolili nebo ... číst celé
09.02.2023
Slevové kupóny - další možná sleva
Zdravíme Vás naši milí zákazníci, nově jsme pro Vás připravili slevové kupóny, takže nejen že dostanete k objednávce od 100,- korun malý dárek, ale je... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zajímavé články - báje, legendy
  4. Geralt - Zaklínač - The Witcher Wild

Geralt - Zaklínač - The Witcher Wild

 Amulet zabijáka příšer a magických monster Geralta z Rivie a jeho sudbě – Ciri z Cintry. Zaklínač, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami, přijímá do ochrany malé dítě – Překvapení. Netuší, že ve skutečnosti pečuje o plamen, který může zapálit celý svět. Příběh zlověstné věštby, lásky, krutosti a událostí, měnících tvář světa, vrcholí v mohutném finále, v gejzíru imaginace. Tyto amulety také chránily zaklínače před magickými silami.

Andrzej Sapkowski (1948) Nekorunovaný král současné slovanské fantasy se narodil v polské Lodži. Svou první povídku publikoval v roce 1986 v časopise Fantastyka a o pouhých šest let později už jeho napínavé příběhy putovaly k českým čtenářům. Jeho nejznámějším dílem jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie, muži-mutantovi, který chrání svět před magickými nestvůrami. Sapkowského Zaklínač byl také zfilmován a stal se námětem počítačové hry The Witcher.

Škola Vlka – zaklínačská škola sídlící na hradě Kaer Morhen, v horách v zemi Kaedwen. Mezi její nejznámější členy náleží zaklínač Geralt z Rivie . Alespoň v omezené míře asi fungovala déle než ostatní Školy.

Hrad Kaer Morhen byl v historii několikrát napaden, ale vždy dál mohl sloužit jako zázemí zaklínačů Školy vlka. Poprvé jej napadl dav lůzy v době, kdy zde ještě žilo mnoho zaklínačů, mágů  a jejich žáků. Také v  té době fungovalo několik věží a útočišť v okolí hradu, které byly používány k výcviku a výzkumům. Dav všechny přítomné zabil, stavby v okolí zničil a samotný hrad silně poškodil. Tehdy přežilo jen několik zaklínačů, kteří v té době byli mimo hrad. Mezi nimi nejstarší Vesemir, který se pak stal velmistrem Školy vlka. 

Druhý útok vedla zločinecká organizace Salamandra. Za pomoci najatých vrahů a mágů, ukradli členové Salamandry zaklínačské elixíry a ještě více poničili hrad.

Třetí útok byl veden elfským Divokým honem, a jeho cílem bylo mimo jiné zajetí Ciri, jakožto dítěte Starší krve, o kterou se členové Školy vlka starali a vycvičili z ní také zaklínačku. Ciri přitom neprošla zaklínačskými mutacemi, ale její nadlidské schopnosti pocházely ze Starší krve., Při tomto posledním útoku zahynul velmistr Vesemir a správy hradu se ujal jeden z nejmladších  zaklínačů Eskel. 

Najde te nás ZDE

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli